طراحی سایت در مشهد

جاوا اسکریپت چیست؟

  • جاوا اسکریپت چیست؟

جاوا اسکریپت چیست؟ جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی برای صفحات وب است که در مرورگر کاربر اجرا می شود و کلا از HTML و CSS جدا است. البته برای هماهنگ شدن با آنها درست شده است. ولی فلسفهٔ یادگیری آن با دو مورد اول کاملا متفاوت است. برای اینکه بدانید با جاوا اسکریپت چه کار می توان کرد، باید گفت اگر خواسته باشید مثلا کاری را انجام دهید که فعل و انفعالات کاربر را بگیرد و طبق آن نتیجه ای را به  او برگرداند باید از جاوا اسکریپت استفاده کنید. مثلاً بازی های اینترنتی بیشتر از جاوا اسکریپت استفاده می کنند تا بتوانند با کاربران تعامل ایجاد کنند. از طرف دیگر مثلا اگر خواسته باشید روی فرم های اینترنتی کاری را انجام دهید، مثل اعتبارسنجی باز هم باید به سراغ جاوا اسکرییت بروید. جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی کامل است که بر اساس آن کتابخانه های زیادی هم نوشته شده است تا کار کد نویسی جاوا اسکریپت را ساده تر کنند. مثل جی کوئری (JQuery) که حتماً نام آن را شنیده اید. با جی کوثری مثلا میتوان به سادگی کاری کرد که تمامی اجزاء صفحات وب سایت ما حالت پویاتری داشته باشند؛ حرکت کنند و پویانمایی داشته باشند که این خود باعث افزایش جذابیت صفحات وب ما می شوند.

پس تا اینجا باید بدانید که CSS ،HTML و avaScript در طراحی سایت چه کاربردی دارند. اما یک نوع برنامه نویسی سمت سرور داریم که هستهٔ اصلی سایت شما را تشکیل میدهند و این هسته است که کدهای HTML و CSS و جاوا اسکریت را به بازدید کنندگان ارسال می کند. این هسته باید با زبان های برنامه نویسی مثل PHP یا ASP نوشته شود. این گونه برنامه ها که با این زبانها نوشته می شوند را اسکریپت هم می نامند. برای هر نیازی اسکریپت های رایگان و یا حتی پولی در محیط اینترنت وجود دارند و می توانید با یک جستجوی ساده به این اسکریپت ها برسید. این اسکریپت ها میتوانند یک نرم افزار سایت ساز کامل محسوب شوند که البته در خیلی از مواقع نیاز به اندکی ویرایش روی آنها دارند. پس به عنوان یک طراح سایت شاید نیاز باشد یک زبان برنامه نویسی را هم یاد داشته باشیم. البته عجله نکنید، روشهای دور زدن کدنویسی برنامه نویسی سایت هم وجود دارد.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: جاوا-اسکریپت, جاوا, زبان-برنامه-نویسی, زبان-برنامه-نویسی-تحت-وب, php, آموزش-php

مطالب مرتبط

آموزش برنامه نویسی تحت وب

آموزش برنامه نویسی تحت وب

برنامه نویسی تحت وب ادارای گسترش و محبوبیت زیادی هست به طوری که بیتشر برنامه ها به این سمت کشیده شده اند و حتی مواردی هم که روی وب نیستند با استفاده ا..

آموزش برنامه نویسی جاوا

آموزش برنامه نویسی جاوا

برنامه نویسی جاوا یکی دیگر زبان های برنامه نویسی تحت وب می باشد که مورد اقبال زیاد قرار گرفته است این زبان به عنوان پیش نیازی برای برنامه نویسی اندروی..

اسکریپت شبکه اجتماعی

اسکریپت شبکه اجتماعی

شبکه های اجتماعی در جامعه امروزی بسیار اهمیت زیادی دارند و مورد اقبال زیادی قرار گرفته اند اسکریپت های شبکه های اجتماعی کمک شایانی می کنند تا بتوانید ..

پشتیبانی