طراحی سایت در مشهد

سیستم اختصاصی سایت

  • سیستم اختصاصی سایت

تا اینجای آموزش طراحی سایت،  باطریقهٔ راه اندازی یک سایت با استفاده از یک سیستم قدرتمند مدیریت سایت،  مانند وردپرس یا جوملا آشنا شدیم. این سیستم ها  با زبان برنامه نویسی PHP و پایگاه دادهٔ MySQL نوشته شده است. PHP یک زبان برنامه نویسی تحت وب است که برای ساخت یک سامانة اینترنتی از آن استفاده می شود. سیستمهای مدیریت محتوا هم از این گونه زبانهای برنامه نویسی کمک می گیرند و با در نظر گرفتن نیاز اکثر مخاطبین خود، سیستمی را طراحی می کنند که نیاز اکثر آنها را پاسخگو باشد. اما گاهی از اوقات ممکن است با اینکه بتوان با این گونه نرم افزارها سایت مورد نظر خود را راه اندازی کرد،

اما برای افزایش بهره وری کار باید دست به کار شد و سیستم مورد نظر خود را از صفر برنامه نویسی کنیم. مثلاً اگر قصد داشته باشیم یک سایت شبکه اجتماعی مثل فیسبوک را راه اندازی کنیم، درست است که شاید بتوان با وردپرس  یا جوملا هم مثل آن را راه اندازی کرد، اما مطمئناً بهینه نیست و این جاست که باید با در نظر گرفتن همین کاربری، سیستمی را برنامه نویسی کرد که در نهایت سایت شبکهٔ اجتماعی ما را بسازد. اینجاست که قضیهٔ طراحی سایت کمی پیچیده میشود و شاید حتی از پس یک نفر هم بر نیابد. باید یک گروه روی این پروژه کار کنند و سایت مورد نظر را بسازند و پس از آن برای مدتی به صورت متوالی دنبال عیب های آن بگردند وآنها را برطرف کنند. به این نرم افزار سیستم اختصاصی سایت گفته می شود.

البته جهت اطلاع شما باید عرض کنم که برای هر کاری که فکرش را بکنید از قبلی CMS یا سیستم مدیریت همان نوع سایت ساخته شده و شما با جستجوی همان نوع اسکریپت در اینترنت می توانید به انواع مختلف و رایگان آنها برسید. مثلاً سیستمهای مدیریت آموزش یا MS با یکی دیگر از اسکریپت های رایگانی هستند که در محیط وب موجودند و بدون اینکه خواسته باشید زمان و هزینهٔ خود را روی توسعة از صفر یک سیستم بگذارید، بهتر است روی آنها کار کنید و برای نیاز خود سفارشی سازی شان کنید.

برای طراحی سیستم اختصاصی سایت باید از شرکت های طراحی سایت کمک بگیرید. البته همه نمیتوانند هزینه های طراحی سایت اختصاصی را تحمل کنند. هر چند حتی ممکن است شرکت طراحی سایت مبادرت به برنامه نویسی از صفر سایت برای مشتری نکند! و از پروژه های قبلی که کار شده کمک بگیرد و برای مشتری های جدید هم از برنامه هایی که قبلاً نوشته شده استفاده کند.

معمولاً شرکتهای بزرگ به سمت طراحی اختصاصی یک سایت می روند. مثلاً آپارات را در نظر بگیرید که به عنوان یک سامانهٔ اشتراک گذاری ویدیو سعی کرد سایتی را بسازد که تا حد بسیاری حداقل در وب فارسی نو باشد. هر چند حتی برای ساخت چنین سایتهایی از کارهایی که قبلاً انجام شده الهام گرفته خواهد شد. در ضمن هزینه های سخت افرازی چنین سایتهایی هم کم نیست و باید روی سرورهای قدرتمندی باشند که با وجود بازدید بالا کم نیاورند و قدرت ارائهٔ خدمات را هنوز داشته باشند.

پس یکی دیگر از روش های راه اندازی سایت استقاده از یک سیستم اختصاصی بود که حتی ممکن است برای خرید این سیستم اختصاصی از پیش طراحی شده، هزینه ای را به شرکتهای ارائه دهندهٔ خدمات وب بپردازیم تا آنها برای ما سایت مورد نظرمان را طراحی کنند.

سایتهای خاص معمولا بیشتر از این روش استفاده می کنند. مثلاً فرض کنید سایتی که برای مطب یک پزشک ساخته شده و نیاز به یک سامانهٔ نوبت دهی هم دارد. یک سیستم اختصاصی معمولاً اینجا بیشتر کاربرد دارد. یک سیستم اختصاصی از نظر پیچیدگی هم به سطوح مختلقی تقسیم می شود. یک سایت ساده که حتی شاید خود شما هم بتوانید با کمترین کد به زبانهای برنامه نویسی تحت وب بنویسید که میتواند نوشته ها را از شما بگیرید و در قالب صفحات مختلقب به بازدید کنندگان سایت نشان دهد. یا اینکه یک سیستم پیشرفته باشد که کارهای خاصی را برای ما یا مخاطبان سایت انجام دهد.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: CMS, سیستم-مدیریت-محتوا, طراحی-سایت-در-مشهد, وردپرس, جوملا, طراحی-سایت-اختصاصی

مطالب مرتبط

وردپرس یکی ازمحبوب ترین ها

وردپرس یکی ازمحبوب ترین ها

یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا برای ایجاد سایت سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد شما با استفاده از وردپرس می توانید هرنوع سایتی چه ساده چه ..

طراحی سایت با استفاده از جوملا

طراحی سایت با استفاده از جوملا

شاید بسیار شنیده اید طراحی سایت با استفاده از جوملا کار طراحی سایت را بسیار راحت می کند اکنون یک سوال به وجود می آید جوملا فرصت است یا تهدید؟ یکی..

هدف از طراحی سایت

هدف از طراحی سایت

بسته به اینکه چه نوع هدفی در سر می پرورانید تا سایت خود را راه اندازی کنید، مسیری که در طراحی سایت طی می کنید ممکن است اندکی متفاوت باشد. اما در نهایت..

سیستم مدیریت محتوا یا CMS

سیستم مدیریت محتوا یا CMS

در بخش انواع سایت های اینترنتی دیدیم که سایت ها به  دو صورت ایستا و پویا میتوانید سایت خود را بسازید. از مهمترین روشهای ساخت یک سایت پویا این است..

پشتیبانی