طراحی سایت در مشهد

سیستم مدیریت محتوا یا CMS

  • سیستم مدیریت محتوا یا CMS

در بخش انواع سایت های اینترنتی دیدیم که سایت ها به  دو صورت ایستا و پویا میتوانید سایت خود را بسازید. از مهمترین روشهای ساخت یک سایت پویا این است که از سیستمهای مدیریت محتوا کمک گرفته و سایت خود را با آنها بسازیم. همانطور که از نام آنها پیداست، یا این گونه نرم افزارها تمرکز شما فقط باید روی محتوا باشد. محتوا همان نوشته ها و دیگر انواع رسانه است که شما درون سایت خود متتشر می کنید. بالاخره اینکه شما سایت را بسازید و یه حال خود رها کنید که نمی شود! باید آن را با محتوا و مطالب جدید به روز کنید. برای این کار سیستم های مدیریت محتوا کار شما را پسیار ساده می کنند. به طوری که تمامی مسائل فنی را به عهده میگیرند و کار تولید محتوا را به شما واگذار میکنند . حالا شما فقط باید روی نوشته و انتشار کار کنید. خیلی از سایتهای معروف مثل سایتهای دانلود از سیستمهای مدیریت محتوا استفاده میکنند و هر روز سایت خود را بهروز می کنند.

سیستم مدیریت محتوا یک برنامه است که روی هاست شما نصب می شود. به طور نمونه وردپرس را در نظر بگیرید که یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و بسیار پیشرفته است. این سیستم با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است و برای برپاسازی نیاز به پایگاه دادهٔ MySQL دارد. یعنی محتوایی که شما درون سایت خود منتشر می کنید، درون این پایگاه داده ذخیره می شود. همانطور که از نامش می توان فهمید، پایگاه داده محل ذخیره داده است و کار خاصی دیگری انجام نمیدهد. اصلاً شما نباید خود را درگیر مسائل فنی کنید. بلکه همین که مثلاً بدانید پایگاه داده چه کاری را انجام می دهد و آیا هاست شما چنین امکانی را دارد یا خیر،بس است. بیشتر فضاهای میزبانی (هاست لینوکسی) که خریداری می کنید، چنین امکانی را دارند.

بیشتر سیستم های مدیریت محتوا حتی از زبان فارسی هم پشتیبانی می کنند. یعنی حتی شما نگران انگلیسی بودن قسمتهای مدیریت سایت خود هم نباید باشید. اگر خواسته باشم از قسمت مدیریت سایت در این رابطه مثالی بزنم، باید به سیستمهای وبلاگ دهی اشاره کنم که به وسیلهٔ آنها شما می توانید وبلاگ بسازید، وارد بخش مدیریت وبلاگ خود شده و اقدام به مدیریت وبلاگ خود از ظاهر و قالب گرفته تا تنظیمات و انتشار نوشته کنید. اما سیستم های مدیریت محتوا دارای ابزارها و امکانات پیشرفته تری نسبت به وبلاگ هستند. مثلا می توانید ظاهر سایت خود را مثل سایتهای روز دنیا کنید و از امکاناتی مثل خیرنامه یا ابزار مدیریت کاربران پیشرفته استفاده کنید. وردپرسی که از آن تام بردم، دارای امکان تصب افزونه است که یا نصب این گونه  برنامک ها، امکانات آن به شدت قابل افزایش است.

به عنوان یک پیشنهاد به شما از طرف ما این است که برای ساخت سایت حتماً از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید. این برنامه ها کار هر طراح سایت را ساده تر از قبیل کردند. شما با فقط نیم ساعت می توانیدهاست و دامنهٔ خود را بخرید و سایت خود را با استفاده از یکی از CMS ها مثل وردپرس برپا کنید. این کار نه تنها سخت نیست، بلکه لذت بخش هم هست. میتوانید از طریق پشتیبانی تیکت ارسال کنید و درخواست نصب وردپرس و همچنین راهنمایی کنید.  سیستم های مدیریت محتوا حتی دارای امکانی با عنوان قالب هستند. شما با تغییر قالب می توانید به راحتی چند کلیک ظاهر سایت خود را تغییر دهید. یعنی این گونه نیست که هر کسی که سایتش را با یک سیستم مدیریت محتوا بسازند، ظاهرش باید دقیقاً مثل سایتهای دیگری باشد که از آن CMS استفاده کرده باشد. حتی شما اگر خود با کدنویسی و طراحی صفحات وب آشنایی داشته باشیده می توانید قالب خاصی خودتان را برای سیستم مدیریت محتوای محبوب خود مثل وردپرس بسازید.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: سیستم-مدیریت-محتوا, CMS, وردپرس, جوملا, طراحی-سایت-با-جوملا, طراحی-سایت-با-وردپرس, آموزش-طراحی-سایت

مطالب مرتبط

وردپرس یکی ازمحبوب ترین ها

وردپرس یکی ازمحبوب ترین ها

یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا برای ایجاد سایت سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد شما با استفاده از وردپرس می توانید هرنوع سایتی چه ساده چه ..

طراحی سایت با استفاده از جوملا

طراحی سایت با استفاده از جوملا

شاید بسیار شنیده اید طراحی سایت با استفاده از جوملا کار طراحی سایت را بسیار راحت می کند اکنون یک سوال به وجود می آید جوملا فرصت است یا تهدید؟ یکی..

هدف از طراحی سایت

هدف از طراحی سایت

بسته به اینکه چه نوع هدفی در سر می پرورانید تا سایت خود را راه اندازی کنید، مسیری که در طراحی سایت طی می کنید ممکن است اندکی متفاوت باشد. اما در نهایت..

انواع سایت های  اینترنتی

انواع سایت های اینترنتی

روش های مختلفی برای راه اندازی یک سایت وجود دارد که به طور کلی می توان تمامی آنها را شامل یکی از این دو دسته دانست:۱. سایتهای ایستا ۲. سایتهای پویاسای..

سیستم اختصاصی سایت

سیستم اختصاصی سایت

تا اینجای آموزش طراحی سایت،  باطریقهٔ راه اندازی یک سایت با استفاده از یک سیستم قدرتمند مدیریت سایت،  مانند وردپرس یا جوملا آشنا شدیم. این س..

پشتیبانی