طراحی سایت در مشهد

موراد مورد نیاز برای طراحی سایت

  • موراد مورد نیاز برای طراحی سایت

به مانند هر کار دیگری برای طراحی سایت شما نیاز به ابزارهایی دارید. این ابزارها همان پیش نیازهایی هستند که در این بخش به صورت فهرستی به آنها اشاره خواهم کرد.

علاقه برای انجام کار: اگر این مورد را نداشته باشید، بهتر است که کار را شروع نکنید! این یک هشدار جدی است. چون فقط وقت تان را تلقب خواهید کرد. اما اگر به کار طراحی سایت مثل هر کار دیگری علاقهٔ وافر داشته باشید، هیج مشکلی نمی تواند جلوی راه شما را بگیرید و دلسردتان کند. طراحی سایت مثل هر کار دیگری میتواند دارای مشکلاتی باشد. از مشکلات عادی گرفته که ممکن است برای هر کسی پیش آید؛ تا مشکلات خاصی. البته این را هم بگویم که به میزانی از افزایش سطح اطلاعاتی شما، مشکلات کاری شما کاهش خواهد یافت. یک مثال بز نیم: فردی را فرض کنید که با ابتدایی تری مسائل وب مثل پیوند و لینک آشنا نیست. این فرد اگر خواسته باشد حتی درون وبلاگش هم یک متن را به صورت پیوند شده به صفحه ای دیگر درآورد، با مشکلاتی مواجه خواهد شد و فکر می کند که یک جای کار از وبلاگ ایراد دارد! نمی داند که مشکل از خود اوست که با مفهوم پیوند و طریقهٔ درج آن آشنا نیست !! پس به جد به شما توصیه می کنم مشغول هر کاری هستید، در روز اندک زمانی را صرف مطالعه و کسب تجربه از دیگران کنید.

* زمان: اگر زمان کافی برای یادگیری طراحی سایت را دارید، همین الان شروع کنید. زمان شاخصهٔ بسیار مهم هر کاری است که برای شروع آن کار باید داشته باشید. در غیر این صورت احتمال اینکه اواسط کار، مراحل کار را رها کنید بسیار زیاد است. البته این می تواند ناخواسته باشد. وقتی حرف از زمان میزنم به این معنا نیست که باید ۲۴ ساعته کار کنید! بلکه اگر در روز مدت چند ساعت را هم برای کار و یادگیری هم اختصاصی بدهید، باز هم خوب است. البته با راهنمایی های ما، میانبرهایی را خواهید یافت که در حالت عادی شاید نیاز باشد چـــنـدين ماه زمان بگذارید تا آنها را بیاموزید

احتیاجات سخت افزاری: منظور از احتیاجات سخت افزاری همان رایانه و یا لپ تایی است که شما برای ساخت سایت به آن نیاز دارید. فکر نکنم راهی برای راه اندازی سایت بدون داشتن رایانه وجود داشته باشد! این رایانه می تواند ساده ترین رایانه باشد که حتی از ضعیف ترین سخت افزارها در آن استغاده شده باشد. مهم نیست. البته شما به یک خط اینترنت هم نیاز دارید. پس از سایت و راه اندازی سایت باید آن را روی فضای وب بارگذاری کنید که این کار تنها با دسترس بودن اینترنت امکان پذیر هست

احتیاجات نرم افزاری: از نظر نیازهای نرم افزاری نباید مشکلی وجود داشته باشد. نرم افزارهایی که شما برای طراحی سایت به آنها نیاز دارید، به رایگان از طریق اینترنت قابل دریافت هستند. البته ما به یک مجموعه نرم افزار هم نیاز داریم به آنها نرم افزارهای تحت وب اطلاق می شود. این گونه نرم افزارها هم رایگان هستند. از جمله این نرم افزارها سیستمهای مدیریت محتوا هستند که به ما اجازهٔ ساخت سایت و مدیریت محتوای آنها را به صورت ساده ترین شکل میدهند. پس کلاً احتیاجات نرم افزاری چیزی نیست که ذهن شما را درگیر خود کند. کم کم که متوجه می شوید این نیاز را چگونه برطرف کنید.

* هاست یا فضای میزبانی: هاست همان فضایی است که سایت شما روی آن قرار میگیرد. فضای میزبانی یا هاست به منزلهٔ زمینی است که قرار است روی آن یک ساختمان بنا شود. اگر زمینی هم نباشد، ساختمانی هم وجود نخواهد داشت. در اصلی هاست یک فضایی روی یک رایانه است که همیشه به اینترنت متصل است. هاست را باید از شرکتهای ارائه دهندهٔ خدمات میزبانی تهیه کنید. هاست ها دارای مشخصات بسیاری هستند که فقط یک گروه از آنها کاربرد زیادی دارند و آن هم هاست لینوکس است. هاست مهمترین نیاز برای راه اندازی یک سایت اینترنتی است و تا زمانی که این مورد نباشد، غیر ممکن است که بتوانیم یک سایت داشته باشیم. این را گفتم به این دلیل که گاهی از مواقع ممکن است رایانه نداشته باشید. خوب؛ در این حالت می توانید از گوشی هوشمند خود که به اینترتت متصل است استفاده کنید یا به کافی نت مراجعه کنید. بالاخره برای دیگر احتیاجات میتوان جایگزین تعریف کرد. اما برای هاست به هیج عنوان جایگزینی وجود ندارد و شما ملزم به تهیهٔ یک فضای میزبانی هستید. اینکه چطور این کار را انجام دهید،

دامنه یا نشانی اینترنتی سایت: دامنه همان نشانی سایت شماست. اگر میخواهید سایت شما یک ظاهر حرفه ای داشته باشد، باید یک دامنه را خریداری کنید. شرکت های ملی و بین المللی هستند که کار مدیریت و ثبت دامنه های اینترنتی را به عهده دارند. شما هم می توانید دامنهٔ خود را در کمترین زمان ثبت کنید.  می توانید دامنهٔ خاص خود را ثبت کنید و آن را مال خود کنید. اینکه چطور این کار را انجام دهید، این را هم خدمت شما عرضی خواھیم کرد۔

مواردی که در اینجا ذکر شد، همان نیازهای اولیه برای راه اندازی یک سایت اینترنتی بود که برخی از آنها را باید از قبل تهیه کنید. اما مواردی مثل هاست و دامنه را در بخش بعدی به شما خواهم گفت که چطور تهیه کنید.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: آموزش-طراحی-سایت, آموزش-برنامه-نویسی-مشهد, هاست-ارزان, ثبت-دامنه

مطالب مرتبط

هاست ارزان مشهد

هاست ارزان مشهد

هاست مشهد با قیمیت بسیار مناسب را از آی تی توس بخواهید امکان بک آپ گیری سه بار در هفته و پشتیبانی به صورت 24 ساعت شبانه روز و هر روز هفته حتی روزهای ت..

AJAX  چیست و چه کاربردی دارد؟

AJAX چیست و چه کاربردی دارد؟

توصیف Ajax کار زیاد راحتی نیست اما  در یک جمله  میتوان گفت تکنولوژی Ajax ما را قادر میسازد بدون این که نیازباشد کل صفحه را بارگذاری نماییم ب..

هدف از طراحی سایت

هدف از طراحی سایت

بسته به اینکه چه نوع هدفی در سر می پرورانید تا سایت خود را راه اندازی کنید، مسیری که در طراحی سایت طی می کنید ممکن است اندکی متفاوت باشد. اما در نهایت..

پشتیبانی